Spíš ve vězení

16. listopadu 2015 v 20:55 | Marka |  Čtyři roky v kostce
Krom reality je taky škola vězení. Přidala jsem z čirýho zoufalství další rubriku, protože mě inspirace zanesla až do nebezpečných vod. Rozhodnutí, že napíšu něco na téma škola, přišlo z čistého nebe. Třeba tak zmapuju ty čtyři roky, co budu zavřená s těmi samými lidmi až do pozdních odpoledních hodin v jedné místnosti, přikovaná k jediné zpropadené židli (ano, začínám tohle slovo milovat).
Vlastně budu proplouvat střední školou, ve které používám hlavně levou hemisféru. Od té doby, co jsem tam a oxiduju (haha, když jsem na chemičárně, asi se ode mě nic jiného nečeká) úspěšně v lavici, tak mám potřebu realizovat svojí pravou hemisféru. Často mi hlavou probleskne nápad, co psát, co kreslit (s tím bych to tedy moc nepřeháněla, protože toho mi ten nahoře zas tak moc nenadělil) a co si poslechnout za hudbu - jenom dneska mě to jaksi minulo.
Nechci psát takový ty klasický články o tom, jak jsem si sedla do lavice a okamžitě mě začalo všechno vys*rat, nebo jak takhle jednou při hodině matiky mě chytl sebenas*rací záchvat nad mojí vlastní blbostí. Ne. Rozhodně ne. I když někdy si člověk musí/chce postěžovat.
Neřekla bych, že v psací formě umím člověka nějak extra rozesmát, možná i to zvedání nálady dělá mým článkům problémy, ale i v tomhle chci trochu trénovat, že jo? Takže se o to budu snažit, protože občas ty zážitky z fyzky trochu jinak stojí za to.
Hádám, že všichni máte těch keců z vaší školy plný zuby, proto vás nebudu nutit moje články žrát od shora dolu (haha). Takže pokud to nikoho nebude zajímat, dobrovolně to vzdám.
A abych splnila svůj díl práce na tomhle článku, musím se podělit o našeho učitele fyziky. Mluvím o něm často, protože díky němu nám do života, světe div se (na internetu tohle ustálené slovní spojení píšou takhle, takže tomu budu třeba i věřit, že se to píše takhle), hustí nám do hlavy i praktické věci ze života. Občas jeho forma učení fyzky (není to překlep) je dost morbidní. Nebo je tak zjednodušený, že to chápou i imbecilové, jako jsem já. Pokud se s ním učíte zákon setrvačnosti, dozvíte se i o tom, jak si zapnout bezpečnostní pásy. Taky vám prozradí, co se stane, když povezete svůj čtyřnohý zázrak na klíně na předním sedadle a narazíte. Zkrátil to asi do osmi slov: "Budete mít v obličeji kaši z vašeho miláčka." Morbidní, že? Ale účinné, tipuju, že všichni v naší třídě už vědí, že když si dáte pekáč buchet od maminky na "roletu" v kufru pro babičku a narazíte, může vám vesele ufiknout hlavu, protože bude mít v rychlosti 5x-10x větší hmotnost. Taky vás nutí dávat pozor a učit se na každou hodinu. Musím říct, že jsem se nesetkala s tak přísným a zároveň dobře učícím učitelem jako je on. Na jednu stránku ho nemám ráda a na druhou stránku ho fakt zbožňuju, protože si konečně z hodin fyzky něco odnáším.
Marka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 17. listopadu 2015 v 9:07 | Reagovat

Haha, tak mě si rozhodně svým článek pobavila! :-D S tou fyzikou jsi mi to vyprávěla. Což mi připomíná, že já svoji učitelku na fyziku naprosto nesnášela. :-D Dala mi horší známku kvůli tomu, že jdu na OA kde ji budu potřebovat a přitom jsem ji vůbec nepotřebovala, protože za celý ten školní rok jsme se fyziku učili jen dvě hodiny, jinak jsme pokaždé chodili na počítače, kde nám učitelka dala volno...takže jí prostě nenávidím za tu 4, kterou mi dala :-D

Ty jsi sluníčko. Děkuji ti za tak úchvatné komentáře! :-)

2 ztracená v kávě ztracená v kávě | Web | 21. listopadu 2015 v 22:57 | Reagovat

:-D achjo, miluju, jakým stylem vyprávíš. Celý tenhle článěk mě 'namlsal' a pravděpodobně napíšu nějaký podobný- o škole, haha. Děkuji za inspiraci.

3 Crazy Jull Crazy Jull | Web | 21. listopadu 2015 v 23:45 | Reagovat

Strašně krásně píšeš. :3
-CrazyJull

4 Larriene Larriene | Web | 22. listopadu 2015 v 11:49 | Reagovat

Jeee, máš skvělý styl psaní. Myslím, že školu nenávidíme všichni stejně. Já si během hodin nejradši plánuju co budu dělat večer, o víkendu, s kamarádkou.. Výklad učitele nevnímám, překvapivě. AŽ na jednoho, učí nás občanskou výchovu a hodiny s ním jsou skvělý. Hodiny s ním nejsou jen o přesných teoriích nebo výkladech různých témat, ale taky o našich a JEHO názorech. Vypráví nám jeho názory, do toho přidá i vtipné komentáře a šup, zvoní. Je fakt něco úžasnýho mít skvělý učitele, tvůj den je hned o něco lepší.
Btw. Máš moc pekný design a super články :)

5 zora zora | Web | 23. listopadu 2015 v 17:44 | Reagovat

Když už jsme u stěžování si na školu, proč mám třídu plnou antisociálních sobeckých zmrdů? A já jsem na osmiletým, takže s nima žiju už 6 let.

Hodně štěstí s tvojí třídou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama