Červenec 2016

Brněnecfest 2016...

11. července 2016 v 14:40 | Marka |  Události

...punkovey klystýr

Co? Punkový fesťák
Kde? Březová nad Svitavou
Kdy? 25. - 26.6. 2016

Takže... Nevím moc, jak začít, ale chci vám přiblížit fest, který jsem úspěšně absolvovala a vrátila se z něj s dobrou náladou a ve zdraví. Načerpala jsem tam psychickou sílu a vstřebala plno fajn zážitků s fajn lidmi. Jdeme na to.

Pozn.: Na každý obrázek lze kliknout pro zvětšení.

Už minulý rok jsem měla touhu dorazit na tento fest, ale nedostala jsem se tam, protože... No prostě měla jsem dost důvodů (zejména pak čas, peníze, rodiče,...). Tento rok se mi konečně povedlo přesvědčit rodiče a s naší dost velkou partou (s Rybičkou, Retrívrem, Blondie, Čur*kem, Lásenkou Housenkou, Schízou, Sovou Zákeřnou, Redheadkou, Sousedem, Krtečkem, Lukášem, Sidem, Frodem a Plesňou - které jsem poznala až tam, Čmelákem, Ládíkem, Áďou Péťou - to je prosím jeden člověk -, Adél, Betty, Lorrym, Boštíkem, Pájasem, Barunkou, Motykou, ... A TĚM, NA KTERÉ JSEM ZAPOMNĚLA, TAK SE OMLOUVÁM) jsme vyrazili na fest.

Poslední události - červen

4. července 2016 v 17:32 | Marka |  Foto
Nazdar lidi. Nebojte, žiju a hodlám psát články. Rozhodla jsem se nedávno, že všechny větší události v životě budu fotit, protože mě to baví a chci něco víc interaktivnějšího přinášet i na blog. Mám toho teď spoustu co vyprávět, ale často to jsou věci, co se raději říkají potichu a v naprosté tmě. Takže něco na způsob veřejného tajemství, že? Krom konce školy, kdy nám konečně dnes rozdali vysvědčení, jsem toho teď měla moc. Skoro ke každé události - pokud mít k tomu co říct - hodlám napsat článek. Asi začnu od začátku. Přidám pár fotek a asi krom růže vám vše povyprávím ve speciálních článcích. Pro růži budu mít asi jen deníčkovský článek plný nadšení a samozřejmě stežování si na to, jak je těžký se narodit, natož žít. Tak tady máte ochutnávku:
Staré story - "Tenfour"

4. července 2016 v 10:57 | Marka |  Staré story
Slibovala jsem dlouho. Konečně jsem našla čas na další štěněcí nápad mého starého já. Jednalo se o fantasy a podle názvu soudím, že už tehdy - nebo jenom právě tehdy - jsem měla až moc bujnou fantazii. Absolutně nevím, co mělo znamenat v názvu "ten", ačkoliv je to číslovka. Třeba jsem měla vymyšleno deset nějakých symbolů jako např.: havran, nebo deset kouzelníků. Každopádně "four" tam je z jednoho prostého důvodu - psala jsem nesmysl nápadně podobající se Harrymu Potterovi o čtyřčatech. Čtyři mladé dívky se už jako malé ocitly samy, byli - což jsme všichni jistě neočekávali - sirotky.
Příběh jsem opět vytáhla z jedné z krabic. Zjistila jsem, že tady mám pro změnu docela dost materiálu, ačkoliv děj stojí za starý copyright. Dlouho jsem ten příběh neviděla, ale matně si pamatuju, že děj jsem měla promyšlen. Dvě ze sester skončily u jiného pěstouna a náhodně se měly spolu setkat. Taky vím, že jsem měla kdesi zapojené záchodky v kině, protože jsem se v době, kdy jsem to začala vymýšlet, ocitla v Praze v Hostivaři v kině.
Přidám vám sem opět úryvek, avšak nebude jediný. Pokusím se vybrat ty nejlepší kousky, třeba i perličky. Uvidím, co se najde.

Pozn. autora: První kapitola je rozdělena na dlouhé 3 (možná měly být 4, ale dál jsem se nedostala :D) části; první část má dvě verze (kupodivu). Už tehdy jsem měla poznámky, vymyšlené příšery s jmény a podobiznou, taky jsem našla poznámky s jmény všech téměř postav, míst, kde by se to dalo odehrávat a lehké nastínění vzhledu. Opět neupravuji gramatiku.

(Věčné) léto

1. července 2016 v 20:55 | Marka |  Moje kecy

Uprostřed zimy jsem v sobě objevil věčné léto.

Doufám, že začíná ve mně růst teplota, že ustoupí chlad a já v sobě objevím večné léto (nemluvím v žádném případě o orientaci). Kdysi jsem ho cítila uprostřed hrudi, cítila jsem ho v sobě v každé tepně, žíle, cévě. Teď skončil školní rok a já začínám mít zas pocit, že mohu být šťastnější než předtím celý rok. To je prostě báječný pocit!

A to jedno letní ráno se nic nezdálo nemožné.

Hlavně chci mít čas víc na všechny aktivity, co miluji. Hodlám každý den pokořit nějaký zážitek, který chci uskutečnit dlouho.Půjdu letos do druháku, teď mám docela dost hezké vysvědčení (5 dvojek... šprt... ehm...). Musím si vymyslet plány na každý den na tohle léto. Musím. Strašně jsem tohle léto potřebovala a těšila se na něj.
Už mám na blog vymyšleny 4 články. Možná 5. Nejprve fotky, které vám odkryjí, co se stalo v červnu. Poté tu mám připravený jeden průzkum, popsaní festu, natáčení videoklipu a spoustu dalších věcí. Nemohla jsem se rozhoupat k tomu všemu už včera večer, i když jsem teda blog měla otevřen asi 4 hodiny. Tak jsem se rozhodla dnes, že napíšu alespoň tohle málo. Taky už plánuju další článek na téma týdne (nevím, jestli na tohle, ale dostanu se k tomu). Myslím, že teď mám dost kreativních nápadů na léto.
Ten průzkum použiju jako článek jen za předpokladu, že se zúčastníte vy. Proto je důležité, kdyby vám nevadilo objetovat mi 5 minut svého volné času, nebo zkrátka 5 minut ze svého života (místo bezduchého prohlížení facebooku). Kdyby se vás přihlásilo míň jak 5, tak se na to vykašlu. Takže hlasujte prosím v anketě o něco níž pod tímto článkem.
Jdu makat na tom zbytku, možná se tu i objeví nějaký hlubší článek na přemýšlení, ale to už moc nevidím. Zatím zdárek.

Marka (?)