Staré story - "Tenfour"

4. července 2016 v 10:57 | Marka |  Staré story
Slibovala jsem dlouho. Konečně jsem našla čas na další štěněcí nápad mého starého já. Jednalo se o fantasy a podle názvu soudím, že už tehdy - nebo jenom právě tehdy - jsem měla až moc bujnou fantazii. Absolutně nevím, co mělo znamenat v názvu "ten", ačkoliv je to číslovka. Třeba jsem měla vymyšleno deset nějakých symbolů jako např.: havran, nebo deset kouzelníků. Každopádně "four" tam je z jednoho prostého důvodu - psala jsem nesmysl nápadně podobající se Harrymu Potterovi o čtyřčatech. Čtyři mladé dívky se už jako malé ocitly samy, byli - což jsme všichni jistě neočekávali - sirotky.
Příběh jsem opět vytáhla z jedné z krabic. Zjistila jsem, že tady mám pro změnu docela dost materiálu, ačkoliv děj stojí za starý copyright. Dlouho jsem ten příběh neviděla, ale matně si pamatuju, že děj jsem měla promyšlen. Dvě ze sester skončily u jiného pěstouna a náhodně se měly spolu setkat. Taky vím, že jsem měla kdesi zapojené záchodky v kině, protože jsem se v době, kdy jsem to začala vymýšlet, ocitla v Praze v Hostivaři v kině.
Přidám vám sem opět úryvek, avšak nebude jediný. Pokusím se vybrat ty nejlepší kousky, třeba i perličky. Uvidím, co se najde.

Pozn. autora: První kapitola je rozdělena na dlouhé 3 (možná měly být 4, ale dál jsem se nedostala :D) části; první část má dvě verze (kupodivu). Už tehdy jsem měla poznámky, vymyšlené příšery s jmény a podobiznou, taky jsem našla poznámky s jmény všech téměř postav, míst, kde by se to dalo odehrávat a lehké nastínění vzhledu. Opět neupravuji gramatiku.1. část - domov Tety April:

"Než jsem uviděla vaše rozkošné tvářičky, byla jsem jako bludná ovce (překvapuje mě, že jsem v cca jedenácti znala tohle slovní spojení :D). Chodila jsem jako tělo bez duše, které nemá z života nic. Našla jsem naději až ve vašem otci. Zde je něco, co byste měli vědět."
V hlavě děvčat najednou projely vzpomínky jako blesk. Vzpomínky byli z dětství hned po porodu (další blbost :D). Záblesk jak matka umírá. Po půl roce otec zemřel též. Ve snu, kde ho viděly, jej neznámá osoba zavraždila. Dívka dospělého vzrůstu s dlouhými vlasy, které měli barvu kaštanu řekla: "Jsem matka vašich srdcí až přijde čas potkáte se jako sestry. Bude dlouho trvat než to pochopíte ale pravda zvítězí."
"Ááá...," v pokoji děvčat se po dluhém výkřiku rozhostilo ticho...

Pozn. autora (opět): Nedivte se zmatečnosti. Já to sama občas nechápu. Nakonec druhá verze je dost podobná až na pár vět později.

2. část - kino:

"Rychle, pojď už. Kvůli tobě přijdeme pozdě." Mady naléhá na své dvojče.
"Ale popkorn a kofola nemají šmrnc když k tomu nemáš medvítky, myšky žabky a..."
"Vím co chceš říct, a pendreky."
"Jak to víš?"
Mady přesvědčuje svým tázavým pohledem.
"Chápu, jsme tady po třetí."
"Ehm, dáte si něco?" nervózní prodavačka, které zjevně končí směna za moment vyšiluje.
"Ano, 1 sáček haribo medvítků, 10 žabek, 4 myšky a 6 pendreků, prosím."
"Dobře," za malý okamžik již prodavačka podávala dvojčatům vše co si objednaly.

Pozn.: Tady mě dost pobavil můj apetit. Zubaři měli svátek a gramatika pohřeb.

3. část - tajný dopis :

Marisol a Marry zatím co byla jejich teta v práci přišly z parku.
"Jé koukej dopis! A je pro nás."
To byla celá Marry také na vše zapomněla.
"Vždyť to je druhý dopis!"
"Máš pravdu a co je napsaný v něm?"
Na tomto dopise byl nápis však jen Nelsonovým z North Harmuthu. V závěru bylo dodané: "Kamelot vás zve".
"Kamelot vás zve? Já myslela, že je to jen legenda o Kamelotu," zmateně dodala Mady.

Pozn.: Jak vidíte, nápad to asi špatný nebyl, ale nic jsem nedotáhla dokonce. Taky co chcete od 11tiletého dítěte. Aspoň se mohu podívat na zlepšení a porovnat vše s minulostí. Kde mám kořeny své tvorby by mě zajímalo vždy, ale jak vidíte, vždy je mohu najít v těchto krabicích.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 7. července 2016 v 16:20 | Reagovat

pěkně napsáno

2 Ki Ki | E-mail | Web | 10. července 2016 v 10:19 | Reagovat

Tak tenhle článek se mi hodně líbí :3 Jen lituji, že není delší, přečetla bych to klidně celé. Za nejlepší z těchto tří částí jednoznačně považuji dvojku, zvlášť mě pobavila ta poznámka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama